Pár slov...

09.03.2011 00:06

Rozkladů a návodů, jakým způsobem lze vykládat tarotové karty, jejich vlastní významy, vlastnosti, takových informací je nepřeberné množství. Díky obrovské popularizaci nejen tarotového umění, ale divinací obecně, věnujte při výběru informačních zdrojů zvýšenou pozornost. Zde platí úměra přímá, čím více lidí, tím více bláta.

Spoustu užitečných informací naleznete na stránkách Spimajim, nebo Hwjezdářky na dalších tématických webech, v literatuře věnované tarotu a možná i jinde.

Zde na stránkách uvedu návody na rozklady, které nejvíce používám osobně. Dále také různé souvislosti mezi kartami a jejich zvláštosti. Možná vám přijdou vhod i nějaké popisy karet a to vše z mého pohledu, proto všeobecné výčty a informace zde nehledejte, těch je všude mnoho. Pokud je uvedu, pak to bude mít svůj opodstatněný význam. Máte tedy touto cestou poznat blíže můj osobní přístup a práci s tarotem.

 

Na cestě k osvojení tarotu vám může někdo pomoci, může vás někdo, či něco nasměrovat, ale nikdo z vás neudělá kartáře, to musíte Vy sami. Pokud toho nejste schopni a přistihujete se při tom, že jedete podle nějakého návodu, že jste spoutaní formou, pak buď jdete po špatné cestě, nebo nemáte znalosti dobře usazené a bude potřeba ještě času na "sedimentaci" ;-).

Nezapomínejme, že vykládání tarotu je sice hrou, ale někdy se stává velice nebezpečným. Nemyslím ve smyslu magickém, mířila jsem na místo čistě obyčejné - lidské. Jste připraveni na to, že pracujete s lidskými strastmi, skrytými křivdami, lží, přetvářkou, neštěstím, bolem, radostí, očekáváním, zklamáním, žárivostí, zlobou, závistí, nenaplněnými touhami, atd...? Jste schopni unést zodpovědnost za výklad? Jste schopni si za svými slovy stát? Umíte zvládnout vypjatou emotivní situaci? Jste schopni kritického pohledu na sebe sama? Umíte pracovat s vlastním egem správně? Jste morálně zdatní a máte smysl pro etiku? Umíte zachovávat neutralitu?