Pátá-devátá hodina

17.06.2011 23:41

Od páté k deváté hodině. Všeobecně se dá říci, že se s paní učitelkou nenudím, jdeme v rychlém tempu a rosí se mi čelo.

Tak už vím, co to mám za kolečko - tento pán je pan Hitler, skvělé. Zde vidím, jak s ním mohla zdatná ženština dost zametat, Eva Braun jí asi nebyla.

Další hodinu jsem měla vypracovat graf dle zadaných dat. Inu chybičky se vloudily, takže jsem pracovala znovu a lépe :-). Práce s tímto kolečkem byla delší. Zpracovávaly jsme na něm již aspekty. Přiznávám, že matematika mi nikdy moc nešla, potažmo geometrie. Takže než-li jsem si ujasnila, jak počítat úhly a zjišťovat vzájemné vazby se má úča bavila, rvala si vlasy (kterých má chudák nemnoho, toliko pro mne dělá). Nevím, zda-li mohu říci, že jsem úspěšně zvládla. Vše je tak nové a tak rozmanitě kombinovatelné, že mi z toho přechází zrak.

Další hodinu jsme opět pracovaly na onom grafu. Začala jsem si už i barevně vybarvovat, je to fakt docela znát. Kolečko je hnedle přehlednější a když si vyrýsuji i jednotlivé aspekty barevně, kouknu a vidím - kdepak je ta kvadratura? mrcha jedna poučná :-D. A učím se skákat - přirozeně, že ne přes kaluže, ale do jednotlivých domů, zkrze vlivy zvířetníku, jednotlivých vládců, domů...